Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 24-25 października 2022 r. w Montevideo odbędzie się IV Forum Inwestycji Europejskich w Urugwaju. Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia są Delegatura UE w Montevideo i Eurocámara Uruguay (organizacja skupiająca izby handlowe państw europejskich w Urugwaju).

Tematem tegorocznej edycji Forum jest „Transformowanie przyszłości dzięki energii odnawialnej”. W inauguracji wydarzenia wezmą udział wysocy rangą przedstawiciele UE i Urugwaju, m.in. Wysoki Przedstawiciel Unii ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell oraz prezydent Urugwaju Luis Lacalle Pou. Forum zostało podzielone na część konferencyjną, w której zaproszeni goście i zarejestrowani uczestnicy wezmą udział osobiście, oraz B2B, w której można uczestniczyć online. Do kluczowych w tym roku sektorów zaliczono:

–       baterie (akumulatory);
–       biomasę;
–       efektywność energetyczną;
–       ekologiczny („zielony”) wodór;
–       energię fotowoltaiczną;
–       energię wiatrową;
–       nowe technologie stosowane w energetyce.

Aby wziąć udział w spotkaniach B2B należy:

1. utworzyć profil na specjalnej platformie internetowej do 7 października;

2. sprawdzić profile innych zarejestrowanych firm i wybrać te, spotkanie z którymi Państwa interesuje, do 15 października.

Spotkania będą organizowane do 25 października.

Rejestracji można dokonać pod adresem: https://iv-foro-inversion-europea-uruguay.b2match.io/. W załączeniu przekazujemy ulotkę nt. Forum (w języku angielskim) i instrukcję rejestracji na spotkania B2B (po hiszpańsku). Język rozmów będzie zależał od poszczególnych uczestników.

Unia Europejska pozostaje jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Urugwaju – państwa europejskie odpowiadają za 40% wszystkich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w tym kraju. Urugwaj korzysta niemal wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, a obecna administracja ma nadzieję na szybki rozwój technologii opartych na „zielonym wodorze”. Urugwaj jest również krajem latynoamerykańskim o wyjątkowo niskiej korupcji, niższej niż np. Francja czy USA. Urugwaj jest także krajem należącym do Mercosur, zatem inwestowanie w nim pozwala na łatwy dostęp także do rynku brazylijskiego, argentyńskiego oraz paragwajskiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu

Flyer – IV European Investment Forum in Uruguay

Guía Registro – B2B