Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. informuje o organizowanych przez ASB Poland Sp. z o.o. bezpłatnych i otwartych webinarach, prowadzonych przez  doradców podatkowych i specjalistów z zakresu księgowości oraz finansów.

  1. Zmiany w VAT 2023 – praktyczne aspekty pakietu Slim VAT oraz Grup VAT15 września (czwartek), start godz. 10:00.

Ostatnie zmiany w pakiecie SLIM VAT 3 oraz nowa forma współdziałania jaką jest Grupa VAT, znacząco wpłyną na rozliczania podatku od towarów i usług w Polsce. Pakiet zmian podatkowych tzw. SLIM VAT 3 ma wprowadzić szereg zmian, m.in. w zakresie wystawiania faktur, wyliczania kursów walut oraz rozliczania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru. Regulacje dotyczące Grup VAT mogą natomiast pomóc w optymalizacji procesów rozliczania VAT w przypadku podmiotów powiązanych.

Szczegółowa agenda i link do rejestracji: https://asbgroup.eu/pl/blogi/webinar-zmiany-w-vat-2023-praktyczne-aspekty/

  1. Podatek u źródła (WHT) w praktyce – kluczowe zagadnienia 21 września (środa), start godz. 10:00.

Webinar będzie dotyczył praktycznych zagadnień związanych z poborem podatku u źródła (WHT) takich jak mechanizm pay and refund, dotychczasowej praktyki organów podatkowych oraz planowanych od 2023 roku zmian. Podczas wydarzenia zostaną omówione także najnowsze interpretacje indywidualne i wyroki w zakresie WHT oraz dotychczasowa praktyka organów podatkowych.

Szczegółowa agenda i link do rejestracji: https://asbgroup.eu/pl/blogi/webinar-podatek-u-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-wht-w-praktyce-kluczowe-zagadnienia/

  1. Planowane zmiany w ustawie o CIT od 2023 r. 29 września (czwartek), start godz. 10:00.

Od dnia 1 stycznia 2023 r. wejdzie w życie kolejny pakiet zmian w podatku CIT. Zmiany te dotykają szeregu zagadnień, m.in. minimalnego podatku przychodowego, ukrytych dywidend, możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów części odsetkowych rat leasingowych czy opodatkowania tzw. „przerzucania dochodów”. Częściowo przepisy mają charakter doprecyzowujący, część to zupełnie nowe rozwiązania.

Szczegółowa agenda i link do rejestracji: https://asbgroup.eu/pl/blogi/webinar-planowane-zmiany-w-ustawie-o-cit-od-2023-r/

 

Aby wziąć udział w webinarze, wystarczy dokonać rejestracji poprzez formularz umieszczony na stronie wydarzenia, a w dniu szkolenia nacisnąć na link otrzymany w mailu. Spotkania trwają ok godzinę i – tam gdzie jest to możliwe – wiedza merytoryczna poparta jest przykładami i praktycznymi case-study.