Jesteś przedsiębiorcą z branży rolno-spożywczej? Chciałbyś rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online organizowanych przez MRiT. Spotkania „Akcelerator dla branży rolno-spożywczej”- odbędą się w październiku. Trwa już nabór. 

„Akcelerator dla branży rolno-spożywczej”

Warsztaty odbędą się 10 i 11 października. Skierowane są do firm z branży rolno-spożywczej, które prowadzą działalność na terenie Polski i są zainteresowane eksportem swoich produktów. Projekt kierujemy do przedsiębiorstw, w których dominujący udział ma polski kapitał.
Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne. Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z uzupełnionym formularzem na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl.

Nabór prowadzony jest do 4 października 2024 r.  

Co możesz zyskać?

Podczas warsztatów poznasz możliwości wsparcia finansowego i instytucjonalnego, jakie oferują instytucje takie jak: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A., Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dowiesz się, jak obniżyć koszty importu, wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych, jakie rynki są przyszłością dla eksportu Twojej branży oraz jak skutecznie radzić sobie z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych. Eksperci będę mówić o tym jak zabezpieczyć i sfinansować eksport oraz skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia i promocji.

Kilka słów o branży

Polska branża rolno-spożywcza dynamicznie rozwija się na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku wartość eksportu wyniosła około 51,7 mld euro, a to oznacza wzrost o ponad 280 proc. w porównaniu do 2010 r. Najważniejszymi odbiorcami polskich produktów w Unii Europejskiej są m.in.: Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Czechy, Hiszpania, Węgry, Rumunia, Belgia oraz Dania. Poza UE – Wielkiej Brytanii, Ukrainy, USA, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Nigerii, Turcji, Izraela, Szwajcarii oraz Norwegii.

Zapoznaj się ze szczegółami

Formularz

Agenda