Kancelaria TLA zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów poświęconych tematyce cen transferowych.

Część I

„Dokumentacja TP 2019 – jak prawidłowo wypełnić obowiązki”

Agenda:

Identyfikacja podmiotów powiązanych (pojęcie „znaczącego wpływu”, krąg podmiotów powiązanych, „fikcje” powiązań)
Nowa, szeroka definicja transakcji kontrolowanej;
Korekta cen transferowych – warunki oraz konsekwencje stosowania;
Nowe terminy w zakresie cen transferowych;
Zmiany w oświadczeniach dotyczących sporządzenia lokalnej dokumentacji oraz rynkowości stosowanych cen transferowych;
Nowe sankcje za nieprawidłowości w cenach transferowych.

Termin: 17.09.2020 godz. 11:00.

Link umożliwiający zapisanie się: https://app.evenea.pl/event/dokumentacja-tp-2019/

Część II

„Analiza cen transferowych – praktyczne problemy”

Agenda:

COVID-19, a aktualizacja analiz;
Konieczność identyfikacji powiązań osobowych;
Cena TP, a cena dla celów celnych.

Termin: 15.10.2020 godz. 11:00.

Link umożliwiający zapisanie się: https://app.evenea.pl/event/analiza-cen-transferowych-praktyczne-problemy/

Każdy uczestnik po zapisaniu się otrzyma drogą mailową link umożliwiający uczestnictwo w webinarium.

W trakcie webinarium będzie istniała możliwość zadawania pytań prowadzącym natomiast po webinarium jego uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji. Informacje o szczegółach konsultacji zostaną przedstawione w trakcie webinarium.

Prowadzący:

Szymon Jordan – wykonując zawód doradcy podatkowego miał okazję realizować zróżnicowane projekty w obszarach compliance, due diligence oraz litigation. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych, w tym sporządzania dokumentacji lokalnych i grupowych, określenia polityki cen transferowych, sporządzania analiz porównawczych, oceny skutków podatkowych restrukturyzacji działalności. Jest entuzjastą wykorzystywania nowych technologii w obszarze doradztwa podatkowego, a szczególne miejsce wśród zainteresowań zawodowych zajmuje doradztwo na rzecz podmiotów rozwijających i wdrażających nowe technologie i innowacje.

Remigiusz Markiel – doradca podatkowy nr wpisu 13149, związany z kancelarią TLA od 2013 r. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych, w tym: sporządzania dokumentacji lokalnych i grupowych, określenia polityki cen transferowych, sporządzania analiz porównawczych, oceny skutków podatkowych restrukturyzacji działalności. Prelegent szkoleń z zakresu z tematyki cen transferowych (m.in. dla klientów z międzynarodowych grup kapitałowych).

Łukasz Peterek – konsultant podatkowy. Absolwent kierunku Administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w projektach z zakresu cen transferowych, podatku u źródła oraz akcyzy. Brał udział w realizowaniu wielu zagadnień związanych z podatkami dochodowymi i VAT, w tym: przygotowywanie wniosków o interpretacje indywidualne, rejestracja podmiotów do celów podatkowych, przygotowywanie dokumentacji podatkowych, analizowanie zmian w przepisach prawnych oraz śledzenie praktyki interpretacyjnej organów podatkowych.

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiam

Szczepan Stawarski

Product Development Director

Mobile: +48 505 388 932

szczepan.stawarski@tla-kancelaria.pl